Beko Buzdolabı Otomatiğe Geçmiyor

Beko marka beyaz eşyalarınızda yaşadığınız sıkıntıları en kolay ve uygun fiyatlar ile çözüme ulaştıracak tek servis

Beko buzdolabı çalışma prensibi gereği içerisindeki yiyecek ve içecekleri muhafaza ederken belli bir sıcaklık noktasında tutar. Bu sıcaklık noktasını ayarlarken ilk önce soğutur ardından bir süre bekler ve aynı soğukluk derecesinde kalması için çalışmaya devam eder. Beko Buzdolabı Lastik Değişimi yazımıza göz atabilirsiniz. 

Beko buzdolabınızın otomatiğe geçmemesinin ve sürekli çalışmasının birkaç nedeni olabilir. Öncelikle Beko buzdolabınızın kapak lastiklerini kontrol etmelisiniz. Kapak lastikleri ya da contası yıpranmış, eskimiş ya da yırtılmışsa işlevini tam olarak yerine getiremez. 

Buzdolabı kapak lastiklerinin görevi; dışardaki havanın içeriye temasını engellemektir. İçerideki soğuk hava ile dışarıdaki sıcak hava sürekli temas halinde olursa buzdolabı soğutma yapamaz ve soğutma yapmak için durmadan çalışır. Bu da bir süre sonra soğutma sisteminin arızalanmasına neden olabilir. 

Beko buzdolabı kapağının uzun süre açık kalması içeriye sıcak havanın girmesine neden olur. Böylelikle buzdolabı otomatiğe geçmez ve sürekli çalışır. Bunların yanı sıra buzdolabı termostatının bozulmuş olma ihtimali vardır. Şayet termostan bozuksa buzdolabı ne kadar süre soğutma yapacağını bilemez. Bu bir arıza belirtisidir. Bu durumda teknik servisten yardım almalısınız.