Beko Buzdolabı E İşareti Nedir?

Dijital ekranda çıkan e işareti sanılanın aksine bir arıza belirtisi değildir. E işareti ekonomi modunun göstergesidir.

Beko Buzdolabı E İşareti Nedir?

BEKO BUZDOLABI E İŞARETİ NEDİR?

Gündelik yaşantımızın bir parçası olan buzdolabı sayesinde yiyecek ve içecekleri besin değerleri bozulmadan ilk günkü tazeliğinde koruyabiliyoruz. Beko Buzdolabı Soğutmuyor Çıt Sesi mi çıkarıyor? 

Buzdolabı kullanırken derece ayarlarının doğru yapılması hem cihazın bozulmasına engel olur hem de gıdalara zarar vermez. Derece ayarları yaparken bulunulan ortama, yaşanılan mevsime ve buzdolabının güneşle olan temasına bakılarak ayarlanır. 

Beko buzdolabı gösterge paneli üzerinden soğutma sistemine zarar vermeyecek şekilde ayar yapabilirsiniz. Yaz aylarında +5 derece ile -24 dereceye kadar sıcaklığa göre ayarlayabilirsiniz. Kış aylarında ise +4 ile -18,-20 derece yeterli olacaktır. 

Gösterge paneli üzerinde sadece dereceler bulunmaz. Eğer buzdolabında bir arıza meydana geldiği zaman harf ve rakam olarak kendini belli eder. Dijital ekranda çıkan e işareti sanılanın aksine bir arıza belirtisi değildir. 

E işareti ekonomi modunun göstergesidir. Ekonomi modu sıcaklık derece ayarlarını +4 ile -18 derece yaptığınız zaman aktif olur. Dondurucu kısım -18 derece olduğunda enerji tasarruflu soğutma gerçekleşir ve e işareti ortaya çıkar. Ekonomi modundan çıkmak istediğinizde sıcaklık derece ayarını değiştirmelisiniz.   


  TIKLA ARA 444 2 846   Whatsapp Mesaj
Diğer Makaleler

İletişim

ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz