Beko Buzdolabı Hiç Soğutmuyor

 Beko buzdolabının hiç soğutmaması durumunda yapılabilecekler ve soğutmamasına neden olan etkenler nelerdir onlara değindik...

Beko Buzdolabı Hiç Soğutmuyor

BEKO BUZDOLABI HİÇ SOĞUTMUYOR

Ev hayatının olmazsa olmazlarından biri olan buzdolabı, yiyecek ve içeceklerimizin bir kısmının sağlıklı bir şekilde taze kalmasına yardımcı olur. Fakat bazı zamanlar buzdolabında bazı arızalar meydana gelebilir. Buzdolabında meydana gelen bu arızalardan bir tanesi de hiç soğutmamasıdır. Beko Buzdolabı Uyarı Veriyor ise mutlaka okumalısınız. 

Bu yazımızda; Beko buzdolabının hiç soğutmaması durumunda yapılabilecekler ve soğutmamasına neden olan etkenler nelerdir onlara değindik.

Beko buzdolabı neden hiç soğutmaz? 

-Buzdolabında bulunan su kanalları tıkanmış olabilir,

-Kompresör arızalanmış olabilir,

-İç fandan kaynaklı bir problem olabilir,

-Ana kartta meydana gelen bir arıza olabilir,

-Yanlış derece ayarı,

-Uzun süreli elektrik kesintisi,

-Fişin takılı olduğu prizden yeteri kadar elektrik akımı sağlanamaması.

Beko buzdolabı soğutmuyorken ne yapılabilir?

Beko buzdolabı derece ayarı yanlış yapılmışsa ya da kapıları uzun süreli açık kalmışsa ayarları düzeltip kapıları kapatın buzdolabı kendine gelecektir. Şayet bunlar normalken cihaz hala soğutmuyorsa daha büyük sorunlar olabilir. Herhangi bir yanlış hareketin buzdolabına zarar vermemesi adına sizler müdahale etmeyiniz. Teknik servisten yardım almalısınız. Teknik servis gelene kadar buzdolabının fişini çekip, içini boşaltın. 


  TIKLA ARA 444 2 846   Whatsapp Mesaj
Diğer Makaleler

İletişim

ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz