Beko Buzdolabı Termostat Değişimi

Beko Beyaz Eşya tamir servisi Türkiye geneli geniş servis ağı ile en çok tercih edilen tamir servisidir.

Termostat, buzdolabının soğutma sistemini kontrol eden bir cihazdır. Bu cihaz sayesinde buzdolabının içerisi istenilen sıcaklığa getirilebilir. Termostatın ayarlanması ile motor açılır ya da kapanır. Düzgün bir soğutma için gerekli olan şeylerden ilki termostatın düzgün ayarlanmasıdır. 

Buzdolabı içerisinde bulunan yiyecek ve içeceklerin bozulmadan saklanması için derece ayarlarının doğru yapılması gerekir. Termostatın arızalanması soğutma sistemine engel olabilir. Beko Buzdolabı Teknik Servis hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Beko buzdolabı termostat çalışmıyorsa öncelikle termostat düğmesini en soğuk ayara getirmelisiniz. Şayet soğutma sistemi devreye girmiyorsa termostatta belli birkaç sorun olabilir.

-Termostatın temasında akım geçişi yoksa değişim gereklidir. 

-Termostat kapanmıyorsa hazne ayarı kontrol edilmelidir. Termostat düğmesini en sıcak ayara getirin ve motorun kapanıp kapanmadığını kontrol edin. Sorun hala devam ediyorsa termostat değişimi yapılmalıdır.

-Buzdolabınıza uygun olmayan bir termostat takılı ise cihazınıza zarar verebilir. 

Beko buzdolabı termostat arızası durumunda termostat değişimi soğutma sistemi için oldukça önemlidir. Termostat değişimi yaparken orijinal parça ile değiştirilen ve güvenilir bir teknik servisten yardım almalısınız. Müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.