Beko Buzdolabı Neden Su Akıtır?

Buzdolaplarınız kullanım koşullarına ve teknik sorunlara dayalı olarak su akıtabilir. Mutlaka teknik bir servisten destek talep etmelisiniz.

Beko Buzdolabı Neden Su Akıtır?

BEKO BUZDOLABI NEDEN SU AKITIR?

Evlerimizin en önemli beyaz eşyası olan buzdolabı bazı zamanlar istenilen performansı sağlayamayabilir. Birçok arıza çeşidi ve ufak tefek sorunlarla karşılaşılabilir. 

Beko buzdolabı arızaları arasında çok sık karşılaşılan ‘’Beko buzdolabı su akıtıyor’’ sorunu kullanıcı hatasından ya da soğutma sisteminde meydana gelen teknik bir problemden kaynaklı olabilir. Beko Buzdolabı Lastiği Nasıl Değiştirilir?

Beko buzdolabında bir sorun meydana gelmemesi için her zaman dikkatli bir şekilde kullanmak gerekir. Buzdolabının içine asla sıcak yemek koyulmamalıdır. İçerideki soğuk hava sıcak yemeği soğutmak için kendini zorlayacaktır ve zamanla arızalar meydana gelecektir. Cihazdaki terleme ve su akıtması bundan kaynaklı olabilir.

Buzdolabının kapılarının çok sık açılması ya da tam kapanmaması soğutma sistemini olumsuz etkiler ve içerdeki buzlar ve soğuk hava su akmasına neden olur. Kapıların lastikleri yıpranmış ya da eskimişse yenilemek gereklidir. 

Beko No Frost buzdolabı modellerinde ısıtıcı sorunu olabilir. Isıtıcı tam görev yapamadığında buzları çözemez ve sular buzdolabının içine akabilir. 

Beko buzdolabı termostat ayarlarının çok iyi yapılması, su borularının kontrol edilmesi, gaz kaçağı olup olmadığına bakılması için teknik bir servisten destek almalısınız. 


  TIKLA ARA 444 2 846   Whatsapp Mesaj
Diğer Makaleler

İletişim

ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz