Beko Buzdolabı Yanları Isınıyor

Beko buzdolabı ve diğer beyaz eşyalarınızda yaşadığınız aksaklıklar için mutlaka bize ulaşın.

Buzdolabı, günümüzün en önemli ve vazgeçilmez beyaz eşyası olarak evlerimizde yerini almaktadır. Gıdaların besin değerini kaybetmeden uzun süre saklanabildiği buzdolabı zaman zaman çevresel faktörler, yanlış kullanım ya da teknik sorunlardan dolayı arıza verebiliyor. 

Beko buzdolabınızın yanları ısınıyor ise bunun birkaç sebebi olabilir. Buzdolabı normal işlevine devam ederken yan kısımlarında meydana gelen aşırı sıcaklık arka tarafta bulunan fanın arızalandığının belirtisi olabilir. Beko Buzdolabı Uyarı Işığı yazımıza göz atabilirsiniz. 

Soğutma görevinin yerine gelmesi için çalışan motorun fazla ısınmasını engellemek için fanlar devreye girer. Fanda meydana gelen arıza motoru soğutamaz. Motorun sıcaklığı yanlara ve arkaya dağılacağından buzdolabının yan kısımları aşırı sıcaklığa maruz kalır. Dış fanın çalışmadığı durumda motor yanabilir. Motorun yandığını; soğumanın durduğundan ve buzdolabının içinde oluşan kokudan anlayabilirsiniz. Böyle bir durumda buzdolabının fişini çekin ve temas ettiği duvardan uzaklaştırın. Motor yandığı zaman tamiri mümkün değildir. Yerine orijinal parça ile değiştirilmesi gerekir. 

Beko buzdolabınız uyarı veriyor, yanları normalden fazla sıcaksa ve soğutma işlemini tam yapamıyorsa motor yanmadan hemen teknik bir servisten yardım almalısınız.