Beko Buzdolabı Lastik Değişimi

Buzdolabınızda yaşadığınız problemler ve arızalar için yetkili servis kalitesinde ve uygun fiyatlı tamir hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Buzdolabı, yiyecek ve içeceklerin sağlıklı bir şekilde besin değerlerini bozmadan saklamamıza yarayan beyaz eşyadır. Buzdolabının istenilen performansı sağlaması ve arıza vermemesi için temizliğine dikkat edilmeli, derece ayarları doğru yapılmalı, içerisine çok sıcak yiyecekler koyulmamalıdır.

Beko buzdolabı lastik değişimi ile ilgili sorularınızın var ise yazımızın devamını okuyunuz. Beko Buzdolabı Termostat Değişimi yazımıza göz atabilirsiniz. 

Buzdolabı kapısı üzerinde bulunan lastikler ya da contaların görevi; dışarıdaki sıcak hava ile içerideki soğuk havanın birbirine temas etmesine engel olur. İçerideki hava gerekli soğutma derecesine gelmezse gıdaların bozulmasına neden olabilir. 

Düzenli olarak buzdolabı bakımı, temizliği yapıldığı esnada lastiklerin temizliği de yapılmalıdır. Lastik temizliği yapılmadığı takdirde soğutma sistemi tam çalışamaz ve buzdolabı istenilen performansı sağlayamaz. İçeriye sıcak hava akışının sızıntı yapması sonucu buzdolabı sinyal verir. Bu durumda lastikler kontrol edilmelidir. Yıpranmış, yırtılmış ya da eskimiş lastikler yerine orijinal parça ile değişimi sağlanmalıdır.  

Beko buzdolabı lastik değişimi konusunda teknik bir bilginiz yoksa cihazınızda daha fazla maliyetli arızalar çıkmaması adına müşteri hizmetlerini arayarak teknik servisten yardım almalısınız.