Beko Buzdolabı Uyarı Işığı

Beko Buzdolabınızda yaşadığınız sorunlar için Türkiye'nin en donanımlı Beko Servisine ulaşabilirsiniz.

Beko marka buzdolabı en çok tercih edilen, yaşam alanlarımızda enerji tasarrufu sağlayan beyaz eşya türüdür. Buzdolabının uzun ömürlü olması ve istenilen performansı sağlaması için dikkatli ve özenli bir şekilde kullanılması gerekir. Aksi takdirde cihaz bazı sorunlarla karşı karşıya olabilir.

Beko buzdolabınız uyarı ışığı veriyorsa bu bir arıza belirtisi değildir. Cihazın uyarı ışığı vermesinin belli birkaç nedeni olabilir.

-Buzdolabının kapısının çok sık açılıp kapanması ya da sürekli açık kalması. Bu durumda dışardaki sıcak hava içerideki soğuk hava ile temasa girerek soğutma sisteminin çalışmasına olumsuz etki edebilir. Buzdolabınız işlemini yerine getiremediği için size uyarı verir. Kapağı kapattığınız takdirde sorun gidecektir. Beko Buzdolabı Otomatiğe Geçmiyor sorunu ile karşı karşıyaysanız mutlaka yazımıza göz atmalısınız. 

-Buzdolabı kapı lastiklerinin eskimiş ya da yıpranmış olması içeriye hava girmesine neden olabilir. Kapıların tam kapanmaması söz konusu olabilir. Lastiklerin tamiri için teknik bir servisten yardım almalısınız.

-Beko buzdolabınızda gaz kaçağı varsa soğutma olmaz ve cihaz uyarı verir. Bu bir arıza belirtisidir. Bunun için gaz kaçağının nereden kaynaklandığını bulmak ve soğutma sisteminin tekrar çalışması için tamir edilmesi gerekir.

-Buzdolabının içerisine asla sıcak yiyecekler koymamalısınız. Aksi takdirde cihaz daha fazla soğutmaya çalışır ve uyarı verir. Buzdolabının derece ayarlarının doğru olduğundan emin olmalısınız. Yanlış derece ayarı tam soğutma gerçekleştirmez.