Beko Buzdolabı Yüksek Sıcaklık Uyarısı

Buzdolaplarınız zamanla yıpranabilir ve çeşitli uyarılar verebilir. Bu tarz durumlarda mutlaka Beko Teknik Servise başvurmalısınız.

Beko buzdolabınız yüksek sıcaklık uyarısı mı veriyor? Beko buzdolabı neden sıcaklık uyarısı verir? Buzdolabınızdan bu ve bunlara benzer şikayetisiniz varsa yazımızı okumalısınız.

Beko buzdolabının yüksek sıcaklık uyarısı vermesi bir arıza belirtisi değildir. Uzun süreli elektrik kesintilerinden sonra, buzdolabının kapısı uzun süre açık kaldıktan sonra yani buzdolabının içindeki sıcaklık arttıktan sonra bu uyarı ortaya çıkmaktadır. Gıdaların uzun süre bozulmadan korunmasını sağlayan buzdolabı yeterli soğutma sağlayamazsa sinyal verir. Beko Buzdolabı Yanları Isınıyorsa bilgi alabilirsiniz. 

Yüksek sıcaklık uyarısını ortadan kaldırmak için sinyalin verildiği tuşa basmanız yeterlidir. Sinyal düğmesi her modelde farklılık gösterebilir. 

Buzdolabı derece ayarlarını doğru bir şekilde ayarlamak cihazınızın ömrünü uzatıp daha sağlıklı bir şekilde yiyecekler ve içeceklerinizin korunmasına fayda sağlayacaktır. 

Buzdolabının içerisine hiçbir zaman sıcak yiyecekler koyulmamalıdır. Sıcak havanın temasıyla birlikte içerdeki soğuk hava ısınacaktır. Bu durumu önemsemezseniz ileride daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Beko buzdolabınızın yüksek sıcaklık uyarısı hala devam ediyorsa fişini çekip, içini boşaltmanız gerekir. Cihaz dinlendikten sonra tekrar derece ayarlarını doğru bir şekilde ayarlayarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Sorunlarınızın devam etmesi halinde müşteri hizmetlerini arayarak teknik destek almalısınız.