Beko Buzdolabı Dondurucu Soğutmuyor

Buzdolaplarınızda yaşadığınız sorunlar için mutlaka teknik servisten yardım talep ediniz. Aksi taktirde geri dönüşü olmayan sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Her evin en temel beyaz eşyası olan buzdolabı teknolojinin gelişmesiyle birlikte yiyecek ve içeceklerin en üst düzeyde korunmasını sağlamaktadır. Buzdolabı gıdaların besin değerlerini kaybetmeden saklaması için arıza yapmaması ya da hata bildirimi vermemesi lazım. 

Beko buzdolabı bazı durumlarda birçok arıza belirtisi vermektedir. Beko buzdolabı dondurucusunun soğutmaması bir arıza durumudur. 

Buzdolabının dondurucu kısmının soğutmamasının belli birkaç nedeni olabilir. 

-Buzdolabı içindeki fan arızalanmış olabilir.

-Kompresör arızalanmış olabilir.

-Gaz kaçağı olabilir.

-Buzdolabı filtresinde tıkanma yaşanmış olabilir.

İç fan arızalandığı zaman buzdolabı soğutma yapmaz. Bu durumda fanın değiştirilmesi gerekir. Fan çalışmadığı durumlarda motoru tetikler ve motorun bozulmasına yol açabilir. 

Öncelikle Beko buzdolabının içini tamamen boşaltın ve fişini çekin. Kapak açık şekilde buzdolabını birkaç saat dinlendirmeye bırakın. Tekrar çalıştırdığınızda soğutma yapıp yapmadığını kontrol edin. Şayet buzdolabınızın dondurucu kısmı soğutmuyorsa arıza tespiti için müşteri hizmetlerini arayarak teknik servis talep etmelisiniz.Beko Buzdolabı Alt Kısmı Soğutmuyor yazımıza göz atabilirsiniz. 

Yerinde arıza tespiti yapmak ve kesin çözüm bulmak cihazın ömrü ve tekrar istenilen performansta çalışması için son derece önemlidir.