Beko Buzdolabı Lastiği Nasıl Değiştirilir?

Buzdolabı ve diğer beyaz eşyalarınızın tamiri için güvenin ve kalitenin tek adresi Beko Teknik Servisi...

Buzdolabının doğru kullanımı cihazınızın ömrünü uzatacağı gibi içindeki yiyecek ve içeceklerinde bozulmadan saklanmasına yardımcı olacaktır. Buzdolabı kullanırken dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir tanesi de kapı lastiklerinin temizliği, onarımı, bakımı ve eskimişse şayet değiştirilmesidir. 

Beko marka buzdolabınızın lastiğinin neden ve nasıl değiştirilmesi gerektiğini merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Beko Buzdolabı Dondurucu Soğutmuyor ise mutlaka yazımızı okumalısınız. 

Beko buzdolabınız gerekli soğutma görevini yapmadığı zaman sinyal verir. Öncelikle kapı lastiklerini kontrol etmelisiniz. Buzdolabı kapı lastikleri yıpranmış ya da eskimişse değiştirilmesi gerekir. Lastiklerin görevi; dışarıdaki sıcak hava ile içerideki soğuk havanın temas etmemesini sağlamaktır. İçeriye sıcak hava girdiği zaman buzdolabı tam soğutma yapamaz ve gıdaların bozulmasına neden olabilir. 

Beko buzdolabı rutin bakımının bir parçası olan kapı lastiği temizliğini aksatmamalı ve düzenli aralıklarla ılık sabunlu bir suyla temizlenmelidir. Buzdolabı kapı lastiklerinin ıslak olmadığından emin olmak için kurulamalısınız. Ara sıra lastiklerin kontrolü yapılmalıdır. 

Beko buzdolabı lastik değişimi için müşteri hizmetlerini arayarak teknik servisten yardım alınmalı ve kesinlikle orijinal yedek parçası ile değiştirilmelidir.