Beko Buzdolabı Uyarı Veriyor

Beko buzdolabının uyarı vermesinin birkaç nedeni olabilir. Buzdolabı uyarı veriyorsa bu bir arıza değildir.

Beko buzdolabı, uzun ömürlü olmasından ve enerji tasarrufu sağlamasından dolayı kullanıcıların memnuniyetini kazanmış durumdadır. Buzdolabının doğru kullanımı sonucu gıdalar besin değerlerini kaybetmeden uzun süre muhafaza edilebilir. 

Beko buzdolabının uyarı vermesinin birkaç nedeni olabilir. Buzdolabı uyarı veriyorsa bu bir arıza değildir. Şayet uyarıyı dikkate almazsanız yüksek maliyetli arızalar ortaya çıkabilir.

Beko buzdolabının kapıları çok sık açılıp kapanıyorsa ya da sürekli açıksa cihaz uyarı verir. Kapı contalarının yıpranması sonucu içeriye hava girebilir. Contaları kontrol etmeli, yıpranmış ya da delinmişse orijinal yedek parça ile değiştirilmelidir. Beko Buzdolabı Uyarı İşareti mi veriyor? 

Buzdolabı içerisine hava girmesi sonucu soğutma sistemi işlevini yerine getiremez ve gıdaların bozulmasına neden olur. 

Buzdolabının içerisine asla sıcak yiyecek ve içecek koymamalısınız. Sıcak yiyecekler soğuk havayla temasa geçip buzdolabında terlemeye bunun sonucunda da su akıtmasına neden olabilir.

Buzdolabının uyarı vermesinin nedenlerinden biri de doğru derece ayarının yapılmamış olmasıdır. Derece ayarlarını düzelttiğiniz takdirde uyarı vermez.

Bunların yanı sıra gaz kaçağı durumu mevcutsa soğutma sistemi çalışmaz ve uyarı gelebilir. Bu durumda teknik servis çağırmalısınız.