Beko Buzdolabı Uyarı İşareti

Buzdolabınız zamanla yıpranabilir ve çeşitli arızalar meydana gelebilir. Kalıcı çözümler için Beko Teknik Servisinden yardım isteyebilirsiniz.

Beko buzdolabı uyarı işareti mi veriyor? Beko buzdolabı kullanıcılarının birçoğunun merak ettiği uyarı işareti bir arıza belirtisi mi? 

Beko buzdolabınızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Buzdolabının içerisine asla sıcak yiyecek koyulmamalı. Aksi takdirde içerdeki hava daha fazla enerji harcayıp soğutmaya çalışacak ve sonucunda da terleme ya da uyarı meydana gelebilir. 

Buzdolabının kapılarının çok sık açılması ya da tam kapanmaması içeriye sıcak havanın girmesine neden olur. Bu durumda içerdeki hava akışının dengesi bozulur. Beko buzdolabı kapı lastiklerini kontrol etmeli ve yıpranmışsa değiştirilmelidir. 

Beko buzdolabı uyarı işareti veriyorsa öncelik olarak yukarda belirtilen sebeplerden kaynaklı olabilir. Uyarı işareti bir arıza belirtisi değildir. Fakat uyarı işareti dikkate alınmazsa soğutma sisteminde sorunlar meydana gelebilir. Beko Buzdolabı Neden Su Akıtır? 

Dijital gösterge ekranı üzerinden uyarı işaretine dokunarak sinyali kapatabilirsiniz. Eğer hala uyarı veriyorsa buzdolabının içini boşaltın ve fişini çekip bir gün dinlenmeye bırakın. Beko buzdolabınız hala uyarı işareti vermeye devam ediyorsa cihazın soğutma sisteminde bir arıza var demektir. Makinenize daha fazla zarar gelmeden müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek teknik bir servis talep etmelisiniz.