Beko Buzdolabı Soğutmuyor Çıt Sesi

Buzdolabınızdan çıt sesi gelmesi ve soğutmaması normal bir durum değildir. Makinenize acil müdahalede bulunulması gerekir. 

Beko buzdolabı arkasında bulunan kompresör soğutma sisteminin temelini oluşturur. Kompresörün çalışmasıyla birlikte soğutma sistemi devreye girer. Derece ayarlarının yapılması ve motorun çalışmasıyla birlikte buzdolabı istenilen sıcaklık ayarında soğutmaya başlar. Beko Buzdolabı Hiç Soğutmuyor ise mutlaka okumanızı öneriririz. 

Buzdolabı çalışırken normal koşullarda asla çıt sesi çıkarmaz. Kendi çalışırken çıkardığı modelden modele farklılık gösteren çok az bir tını şeklinde ses çıkarabilir. Bazı zamanlar Beko buzdolabı bu işlemleri gerçekleştirirken cihazdan bir çıt sesi gelir. Bu sesi duyduğunuzda canınız sıkılabilir. Çünkü çıt sesi buzdolabında meydana gelmiş ya da gelecek olan bir arızanın belirtisi olabilir. 

Beko buzdolabının soğutmamasından kaynaklı çıkan çıt sesinin birkaç nedeni olabilir.

Kompresör arızalanmış olabilir,

Buzdolabı tahliye borularında tıkanma meydana gelmiş olabilir,

Buzdolabı soğutma işlemi esnasında evaporatör parçasının üstünde oluşan karlanmadan kaynaklı olabilir,

Beko buzdolabının içini boşaltarak prizden çekin ve 24 saat bekletin. Tekrar çalıştırdığınızda sorun hala devam ediyorsa bakması için teknik bir servisten yardım almalısınız. Buzdolabınızdan çıt sesi gelmesi ve soğutmaması normal bir durum değildir. Makinenize acil müdahalede bulunulması gerekir.